وینچ و جرثقیل سقفی

وینچ و جرثقیل سقفی

وینچ به دستگاهی اطلاق می‌شود که جهت کشیدن یا بلند کردن اجسام بکار می‌رود. در زبان فارسی و انگلیسی وینچ WINCH به دستگاه کشنده خطی که بطور افقی یا با زاویه جسم را می کشد اطلاق می‌شود. همچنین به این دستگاه در حالی که جسم را بطور عمودی به جهت بلند کردن می کشد بالابر و در زبان انگلیسی Hoist می‌گویند البته در زبان فارسی به این دستگاه در حال استفاده بالابری نیز وینچ اطلاق می‌کنند. کاربرد این وسیله بقدری زیاد است که لازم به توضیحات جداگانه است برخی از کاربردهای آن عبارتند از: 1- سکوهای حفر چاه نفت و گاز 2- کابل کشی 3- استخراج معادن 4- کشتی ها و شناورهای دریایی 5- صنایع و کارخانه جات 6- خودرو 7- برج های نور و …

 1. وینچ سیم بکسلی

  وینچ سیم بکسلی

 2. وینچ 2 کاره

  تک سرعته

  دو سرعته

 3. خدمات

  خدمات

 1. وینچ 4 کاره

  تک سرعته

  دو سرعته

 2. وینچ 6 کاره

  تک سرعته

  دو سرعته

 3. قطعات

  قطعات

جرثقیل سقفی ( Overhead crane ) برای جابجایی بار در انبارها و سالن‌های صنعتی کاربرد دارد. این جرثقیل معمولاً دارای دو ریل موازی است که به صورت افقی در طول سالن جرثقیل به صورت ( محدود در شش جهت ) بر روی آن حرکت می‌کند.

 1. جرثقیل سقفی

  تک پل

  دو پل

 2. جرثقیل نیم دروازه

  ثابت

  متحرک

 3. خدمات

  خدمات

 1. جرثقیل بازویی

  90 درجه

  180 درجه

  360 درجه

 2. جرثقیل دروازه ای

  ثابت

  متحرک

 3. قطعات

  قطعات

پارسی صنعت ارائه دهنده انواع وینچ و جرثقیل سقفی شامل جرثقیل سقفی زنجیری ( 250 تا 10 تن ) ، وینچ سیم بکسلی ( 1 تا 120 تن ) ، سازه‌های سقفی تک پل و دوپل ، سازه‌های سقفی ثابت و متحرک و … می‌باشد.