استاکر چیست + توضیحات کامل درباره استاکر

استاکر چیست + توضیحات کامل درباره استاکر

استاکر  به سه دسته تمام برقی، نیمه برقی و دستی تقسیم می‌شوند. این به شما امکان می‌دهد تا بر اساس نیاز خود، استاکر مناسب را انتخاب کنید. استاکرهای برقی دارای چرخ‌های لاستیکی قابل تنظیم هستند که به شما اجازه می‌دهد تا به راحتی آن‌ها را حرکت دهید و بارها را به مقصد منتقل کنید.

استاکرها مناسب برای صنایع مختلفی هستند. آن‌ها به شما در حمل و جابه‌جایی کالا در انبارها، صنعت پلاستیک‌سازی، صنایع داروسازی و غیره کمک می‌کنند. استاکرها برای جابه‌جایی کالا در انبارها و صنایع مختلف استفاده می‌شوند. با استفاده از استاکرها، شما می‌توانید به راحتی محصولات پالت‌شده‌را بلند کنید، جابجا کنید و به مقصد نهایی تحویل دهید.

استاکرها برقی با سرعت عمل بالا عمل می‌کنند. این به شما امکان می‌دهد تا بارها را به سرعت و بهینه جابجا کنید. استاکرهای دستی همچنین قابلیت بالابری بار در ارتفاع را دارند. با استفاده از این قابلیت، شما می‌توانید بارها را به ارتفاع مورد نظر بلند کنید و در انبار خود فضای بیشتری را به دست آورید.

استاکر چیست؟

 استاکرها مناسب برای صنایع مختلفی هستند. آن‌ها به شما در حمل و جابه‌جایی کالا در انبارها، صنعت پلاستیک‌سازی، صنایع داروسازی و غیره کمک می‌کنند. استاکرها برای جابه‌جایی کالا در انبارها و صنایع مختلف استفاده می‌شوند. با استفاده از استاکرها، شما می‌توانید به راحتی محصولات پالت‌شده‌را بلند کنید، جابجا کنید و به مقصد نهایی تحویل دهید.

نکاتی در خصوص استاکر

مواردی که در هنگام انتخاب باید در هنگام استاکر باید به آن دقت کرد:

  1. وزن کالا
  2. مدت زمان استفاده در طول 24 ساعت
  3. ارتفاع مورد نیاز جهت بارگیری
  4. کیفیت قطعات و ساخت استاکر
  5. گارانتی و خدمات پس از فروش فروشنده

برای مشاوره و تعمیرات انواع استاکر کلیک نمایید.

شغل های که از استاکر بیشترین استفاده را دارند

شاغل و شرکت های که نسبت به آلودگی محیطی حساس هستند. معمولا از استاکرها جهت جابه جایی کالا خود استفاده می کنند. که می توان به سردخانه ها،شرکت های تولیدی و انبارهای دارو ،شرکت های تولیدی و انبارهای مواد غذایی اشاره کرد.

یکی دیگر از مشاغلی که از استاکر استفاده زیاد می کنند شرکت های انبارداری هستند زیرا با استفاده از آنها می توانند کالاهای خود را در قفسه های انبار جابه جا نمایند.شرکت های لوازم آرایشی و بهداشتی به دلیل پایین بودن وزن بارشان از استاکرها استفاده می کنند و شرکت های که تولید کننده قطعات کوچک اما تعداد بالا هستند از استاکر استفاده می کنند مانند تولیدکنندگان قطعات خودرو،ظروف یک بار مصرف و ….

 

استاکر بدون سکو(پلت فرم) :

این مدل از استاکرهای دستی و برقی برای کارهای سبک و سنگین حرکت در سطح افقی پالت طراحی شده است. این سری از استاکرهای برقی با طراحی ایمنی ،با دوام و مناسب برای کارهای انبارداری سبک و سنگین ساخته شده است. که باعث بالا رفتن راندمان و عملکرد در حین جابه جایی افقی و قراردادن کالا در داخل قفسه های انبار و یا پایین گذاشتن بار از قفسه ها در ارتفاع بالاتری می شوند. این مدل ها در سطوح ناهموار نیز می توانند عملکرد قابل قبولی داشته باشند.

استاکر سکودار(پلت فرم) :

استاکری چیست ؟  این مدل از استاکرها مجهز به پلت فرم یا سکوی جهت ایستادن اپراتور به همراه کاور و محافظ بوده که مخصوص بالا رفتن تخلیه و بارگیری تا 2 تن جابه جایی در انبارهای متوسط و بزرگ میباشد و در صورت بالا رفتن مهارت توسط اپراتور ،سرعت جابه جایی استاکرها از لیفتراک بیشتر بوده و در مکان هایی که لیفتراک ها به لحاظ اندازه قابلیت جابه جایی ندارد به راحتی حرکت کرده و زمان جابه جای و چیدمان کالا در انبار را به حداقل می رسانند.

 استاکر با سکو

ریچ استاکر:

این مدل از استاکرها علاوه بر بالا و پایین بردن شاخک ها، می توانند به اندازه 50cm بسمت شاخک ها را ریچ کنند و جلو حرکت نماید و این موضوع امتیاز بسیار بالای در جهت بارگیری و تخلیه ایجاد نماید و با  بکارگیری ازاین ویژگی این مدل از استاکرها می توانند فضای ذخیره سازی و بهروری را بالا ببرند. این دستگاه ها بطور معمول دارای موتور از نوع AC و DCضریب ایمنی بالا می باشند که موتور این نوع از دستگاه ها از طریق یک باتری اسید-سربی با ولتاژ و آمپرها ی مناسب برای تامین انرژی خود بهره می گیرند.

 استاکرها در مکان های که محدودیت فضا و آلایندگی دارند بسیار مناسب هستند بطوری که استاکر در دنیا بعد از لیفتراک محبوب ترین وسیله برای جابه جایی کالا است.یکی از دلایل مهم استفاده از استاکر به جای لیفتراک برای جابه جایی کالا،ابعاد استاکر در مقایسه لیفتراک و قدرت مانور بالای استاکر در فضاهای بسیار کم هستند. یکی دیگر از دلایل انتخاب استاکرها، قیمت مناسب آن در مقایسه با لیفتراک ها می باشد. با توجه به اینکه طراحی و ساخت استاکرها به شکلی است که به صورت دستی و یا برقی میباشد و برای کار از سوخت های فسیلی استفاده نمی کنند.عدم آلودگی می تواند یکی دیگر از دلایل انتخاب از استاکرها باشد.

برای تعمیرات تخصصی استاکر برقی کلیک نمایید.

انواع استاکر

حال که متوجه استاکر چیست؟  بهتر است بدانید استاکرها سه مدل هستند:

  •  دستی
  •  تمام شارژی
  •  شارژی

مشخصات در تجهیزاتی که برقی هستند و موتور مکانیکی ندارند مهم ترین قطعه بردها و مدار الکترونیکی است.در استاکرهای تمام برقی جابه جایی،بالابری و بارگذاری بصورت،بالابری و بارگذاری بصورت کاملا برقی انجام می شود.

در استاکرها از چرخ های پلی اورتان و چرخ های کوچک و تلفون استفاده می شود.

برای مشاوره خرید استاکر تمام برقی کلیک نمایید

 

مزایای استفاده از استاکر

مزایای استفاده از استاکر به شرح زیر است:

۱. امکان حمل و جابجایی آسان بار بدون اتلاف انرژی نیروی کار فراهم می‌کند.

۲. این امکان را فراهم می‌کند که بتوان بار را در ارتفاع تخلیه و بارگیری کرد.

۳. بالابردن سرعت تخلیه و بارگیری را ممکن می‌سازد.

۴. با استفاده از آن، می‌توان در هزینه‌های بارگیری، تخلیه و حمل در انبارها و اماکن صنعتی صرفه‌جویی کرد.

۵. اتلاف انرژی کارگران حمل را کاهش می‌دهد.

۶. امنیت حمل بارهای پر خطر صنعتی را تضمین می‌کند.

۷. با استفاده از آن، آسیب به بار بر روی پالت‌ها و بشکه‌های صنعتی را کاهش می‌دهد.

کاربرد استاکر انبارهای کارخانجات صنعتی و سوله‌های نگهداری کالا عملیات بارگیری و تخلیه بر روی وسایل حمل‌ونقل فروشگاه‌های صنعتی بزرگ و هایپرمارکت‌ها کارگاه‌های ساختمانی

نحوه انتخاب استاکر

جهت انتخاب استاکر مناسب با کاربری صنعتی توجه به نوع بار و میزان ارتفاع مورد نظر جهت بلند کردن بار حائز اهمیت می باشد، به طوری که می توان استاکر ها را به دو دسته استاکر های بشکه گیر و استاکر های پالت گیر تفکیک کرد.در صورت نیاز به حمل و جابجایی سریع در مسیرهای کوتاه کارگاهی و صنعتی و انبارها می توان از استاکر های نیمه برقی و تمام برقی نفر بر استفاده کرد. در صورت نیاز به تخلیه و بارگیری بشکه های مواد اولیه صنعتی و جابجایی آنها گزینه مناسب برای کاربر استاکر بشکه گیر می باشد.

نکات مهم در خصوص استاکرها

روش استفاده از استاکر باید در محل مورد نظر برای بارگیری قرار گیرد. از صحت و سلامت شاخک‌ها زیر پالت یا بدنه بشکه اطمینان حاصل شود. برای بالابری بار تا ارتفاع مورد نظر، از جک هیدرولیک در مدل‌های دستی و از مدار فرمان الکتریکی در مدل‌های برقی استفاده شود.

پس از تثبیت جک، مسیر حرکت تا حد نهایی طی شود و بار به مقصد حمل شود. برای تخلیه بار در مقصد و ارتفاع مورد نظر، با توجه به نوع و حجم بار عمل شود.

مسائلی که باید هنگام استفاده از استاکر مورد توجه قرار گیرد آموزش لازم برای استفاده صحیح از دستگاه به کاربر ارائه شود. به دلیل حساسیت دستگاه در قطعات الکتریکی، مکانیکی، پمپ و تجهیزات بالابری، تجربه کافی کاربر در استفاده از دستگاه مرتبط با طول عمر استاکر دارد. قبل از استفاده از استاکر برقی، باطری دستگاه به میزان لازم شارژ شود.

در صورت نداشتن شارژ کافی، در انواع استاکر برقی ممکن است صدمات جدی به ادوات الکترونیکی دستگاه وارد شود و نیاز به هزینه تعمیر و نگهداری داشته باشد. از حرکت در مسیر ناهموار با استاکر خودداری شود.

به دلیل حفظ تعادل بار و استاکر باید دقت داشت طول مسیر حمل بار توسط استاکر هموار و بدون هر گونه آلودگی باشد تا به چرخ‌های دستگاه آسیبی وارد نشود. به ظرفیت باربری دستگاه دقت شود.

ظرفیت اسمی باربری استاکر به مانند هر دستگاه باربری دیگری بسیار حائز اهمیت است به طوری که رعایت نکردن ظرفیت باربری و حمل بار اضافی می‌تواند صدمات جدی به استاکر وارد آورده و حتی در مواقعی برای کاربر خطر آفرین باشد.

دستورالعمل های تعمیر و نگهداری استاکر

استاکر تجهیزی متشکل از دو بخش حرکتی دارای تجهیزات بالابری و پیماشی می باشد. در انواع دستی به انتخاب نوع چرخ مناسب با محیط کاری دقت شود. بازدید و تعویض روغن پمپ هیدرولیک و سیستم ترمز دستگاه باعث طول عمر بیشتر و عملکرد بهتر دستگاه از نظر مکانیکال می شود. باطری در انواع برقی استاکر به مقدار کافی شارژ و به موقع تعویض شود. همچنین ادوات الکتریکال دستگاه توسط متخصص به صورت دوره ای برسی شوند. در صورت عدم استفاده از استاکر در محل مناسب و به دور از رطوبت و آسیب های محیطی نگهداری شود.

استاکر دست دوم

بسیاری از مصرف‌کنندگان بدون توجه به نکات فنی ذکر شده، تصمیم به تهیه انواع استاکر دست دوم می‌نمایند. این تصمیم‌گیری تنها با در نظر گرفتن فاکتور قیمت انجام می‌شود.

در نتیجه بعد از گذشت مدت کوتاهی ناچار به صرف هزینه بالایی جهت انجام تعمیرات ناشی از فرسودگی دستگاه می‌شوند و گاها هزینه‌ای بیشتر از آنچه در ابتدا صرفه‌جویی کرده‌اند، متحمل می‌شوند. برای جلوگیری از این اتفاق، پارسی صنعت به خریداران محترم پیشنهاد می‌نماید از خرید استاکر دست دوم صرف نظر نمایند.

قیمت استاکر

لطفا جهت استعلام قیمت و دریافت مشاوره فنی رایگان در خصوص انواع استاکر و ظرفیت باربری مختلف، با کارشناسان پارسی صنعت با شماره 09190670300 تماس حاصل فرمایید. 

مشاوره خرید استاکر

استاکر چیست؟  استاکرهای نیمه برقی قابلیت بلند کردن بار را به صورت برقی دارند. با استفاده از این قابلیت، شما می‌توانید بارهای سنگین را به راحتی بلند کنید و به مقصد مورد نظر منتقل کنید. برخی از استاکرهای نیمه برقی ارتفاع بالابری بارها را از ۱.۵ متر تا ۴.۵ متر دارند. این به شما امکان می‌دهد تا بارها را در ارتفاع‌های مختلف جابجا کنید و از فضای انبار خود به بهترین نحو استفاده کنید.

استاکرهای نیمه برقی دارای حرکت برقی و لیفتینگ دستی هستند. این به شما اجازه می‌دهد تا با استفاده از نیروی برقی بارها را بلند کنید و در عین حال با استفاده از قدرت دستی آن‌ها را به محل مورد نظر منتقل کنید. این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا با سرعت و کمترین تلاش بارها را جابجا کنید.

استاکرها دارای سیستم ایمنی بالا هستند. با داشتن دکمه تعبیه‌شده‌در بالای فرمان، شما می‌توانید به راحتی استاکر را کنترل کنید و در صورت لزوم توقف یا تغییر مسیر انجام دهید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

, , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *